XII Ogólnopolskiego Turniej Energetyków Par Deblowych w Tenisie Ziemnym o  Puchar Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i

Energetyka Konwencjonalna S.A.

6-7 czerwca br., na Miejskich Kortach Tenisowych w Bełchatowie odbył się organizowany przez Towarzystwo Sportu i Rekreacji Jupiter przy Elektrowni Bełchatów XII Ogólnopolski Turniej Energetyków Par Deblowych. Pogoda dopisał zawodnikom i licznie zgromadzonym kibicom. Na kortach gry odbywały się od rana do wieczora a w międzyczasie zawodnicy odpoczywali w cieniu drzew na grillu.

Do turnieju zgłosili się zawodnicy reprezentujący sektor energetyczny z całego kraju, miedzy innymi z:
w sumie 20 par deblowych.

Była to kolejna edycja cyklu zapoczątkowanego w 2004 roku, ciesząca się dużym uznaniem wśród tenisistów branży energetycznej, kontynuowana dzięki zaangażowaniu organizatorów tj. Sekcji Tenisa Ziemnego Towarzystwa Sportu i Rekreacji Jupiter przy Elektrowni Bełchatów oraz dzięki wsparciu sponsorów:

Przebieg rozgrywek:
Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach do 45 lat i powyżej 45 lat.
Eliminacje w obu kategoriach wiekowych odbywały się w trzech grupach, do półfinałów zakwalifikowały się cztery drużyny. A pozostałe zespołu grały w grupach o kolejne miejsca.

W kategorii do 45 lat w pierwszym półfinale Piotr Ptak i Tomasz Barełkowski z WPEC Legnica pokonali Zenona Mitka z EPORE i Piotra Jackowiaka z Eltur-Serwis 7/5,6/4 a w drugim Andrzej Mały i Sławomir Horodecki z Elektrowni Turów pokonali Zbigniewa Krzemień i Łukasza Lajdamik z Elektrowni Rybnik 6/0 6/3. W walce o trzecie miejsce Zenon Mitka i Piotr Jackowiak pokonali parę Zbigniew Krzemień Łukasz Lajdamik 6/1 6/3. W finale walczyli Andrzej Mały i Sławomir Horodecki z Piotrem Ptakiem i Tomaszem Barełkowskim. Po zaciętym meczu, który obserwowało wielu kibiców zwyciężyli Andrzej Mały i Sławomir Horodecki 6/1 7/5.

W kategorii powyżej 45 lat w pierwszym półfinale Arkadiusz Ciążyński z PGE GiEK SA i Krzysztof Drzewosz z Elektrowni Bełchatów pokonali parę Sławomir Kurant, Paweł Wąsowicz z Elektrowni Bełchatów 6/4 6/4.
W drugim półfinale Zbigniew Maruszak i Zbigniew Jasiński z KWB Bełchatów pokonali Adama Marka z Elektrowni Bełchatów i Wiesława Borciucha z KWB Bełchatów 6/1 6/1.
Trzecie miejsce zdobyła para Adam Marek i Wiesław Borciuch. Para Sławomir Kurant i Paweł Wąsowicz skreczowała. W finale para Zbigniew Maruszak i Zbigniew Jasiński pokonali Arkadiusza Ciążyńskiego i Krzystofa Drzewosza 6/1 6/1.

Wyniki:
W kategorii do 45 lat:
1) Andrzej Mały, Sławomir Horodecki (GE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów),
2) Piotr Ptak i Tomasz Barełkowski (WPEC Legnica)
3) Zenon Mitka (EPORE), Piotr Jackowiak (Eltur-Serwis),
4) Zbigniew Krzemień, Łukasz Lajdamik (EDF Polska, Elektrownia Rybnik)
5) Robert Miler, Arkadiusz Gawin (PGE GiEK SA Oddział KWB Bełchatów)
6) Mariusz Włodarczyk, Tomasz Piekarski (Enertgoaparatura)
7) Zbigniew Jakubowski (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów), Tomasz Jakubowski (Bestgum Sp. Z o.o.)
8) Marcin Sztajerowski (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów), Paweł Ciążyński
9) Robert Maruszak, Paweł Czyżewski (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów)
10) Roman Czeczotka, Jan Mateusiak (PGE GiEK SA Oddział KWB Bełchatów)

W kategorii powyżej 45 lat:
1) Zbigniew Maruszak, Zbigniew Jasiński (PGE GiEK SA Oddział KWB Bełchatów)
2) Krzysztof Drzewosz (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów), Arkadiusz Ciążyński (PGE GiEK SA)
3) Adam Marek (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów), Wiesław Borciuch (PGE GiEK SA Oddział KWB Bełchatów)
4) Paweł Wąsowicz, Sławomir Kurant (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów)
5) Krzysztof Grabowiecki, Krzysztof Sobieszczyk (PGE GiEK SA Oddział KWB Bełchatów)
6) Marek Kwiecień, Marek Słupecki (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów)
7) Andrzej Sabat, Dariusz Jarzębski (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów)
8) Grzegorz Szyda, Marek Włóka (PGE GiEK SA Oddział KWB Bełchatów)
9) Dariusz Brzozowski, Ireneusz Bukowski (PEC Bełchatów)
10) Tomasz Janik (PGE GiEK SA), Marek Migoń (PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów)

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez sponsorów, dyplomy oraz nagrody. Wyniki odczytała Sędzia Turnieju Teresa Pudelewicz a puchary i nagrody wręczali: Maciej Kwapisz Dyrektor ds. Finansowych Oddziału Elektrownia Bełchatów, Jacek Rożnowski Z-ca Dyrektora Departamentu Komunikacji PGE GiEK SA oraz Dawid Papuga z Urzędu Miasta Bełchatów. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki związane z turniejem, zawarli nowe znajomości, zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia z pobytu w Bełchatowie.