JUŻ PO OGÓLNOPOLSKIECH ZAWODACH MODELI SZYBOWCÓW I ELEKTROSZYBOWCÓW O PUCHAR PREZESA PGE GiEK S.A.

Członkowie Sekcja Paralotniowej TSiR JUPITER  zorganizowali  w  dniu 16 lipca 2023r. Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców i Elektroszybowców o Puchar Prezesa PGE GiEK S.A. Tym razem pogoda nam dopisała, było słonecznie, wietrznie a temperatura wynosiła 33°C w cieniu.  Dopisali również zawodnicy jak i kibice. W zawodach brali udział zawodnicy  z Łodzi, Zduńskiej Woli, Łasku i Pabianic oraz  reprezentacja TSiR JUPITER. Gościliśmy również zawodnika z Francji - pan Deschamps wraz z synem. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: szybowców
i elektroszybowców. Zawodnicy w obu kategoriach wykonali po dwa loty.

W  kategorii elektroszybowców  I miejsce zajął Krzysztof Jasiński, II   Krzysztof Urbanek, III  Tomasz Słowikowski . Reprezentanci  TSiR Jupiter zajęli następujące miejsca: Tomasz Krystek 8. Jarosław Strzelczyk 9 miejsce. W tej kategorii wystartowało 18 zawodników.

W kategorii szybowców I miejsce Krzysztof Jasiński, II  Andrzej Pikosz ŁDK Łask, III  Zenon Kowalczyk. Reprezentanci TSiR Jupiter, 4 miejsce Jarosław Strzelczyk, 5 Tomasz Krystek. W tej kategorii wystartowało 12 zawodników.

Pierwsza dziesiątka zawodników w każdej kategorii otrzymała dyplomy
i nagrody rzeczowe. Nagrody pocieszenia dostali również zawodnicy uczestniczący w pokazach.  Na starcie w pokazach nie zabrakło zawodnika z Kutna, pana Marka Dąbrowskiego - reprezentanta Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, wielokrotnego Mistrza Polski modeli zdalnie sterowanych, który zaprezentował model w klasie F4C Dalotel - DM165. Pan Marek
reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Redukcyjnych Modeli Zdalnie Sterowanych w klasach F4C i F4H, dla seniorów, w Meiringen (Szwajcaria). Największa tego typu impreza na świecie zgromadziła ponad 60 zawodników z 16 krajów, gdzie został sklasyfikowany na 12 pozycji (jako najlepszy z Polaków). W klasyfikacji narodowościowej polscy modelarze zajęli 4 miejsce. W locie zaprezentował swój model amerykańskiego  samolotu szkolno-bojowego Teksan w skali 1:4,9. Budowa tego modelu zajęła mu bagatela 3,5 tysiąca godzin.

W przerwach pomiędzy lotami odbywały się pokazy indywidualne, odbyły się również dwie walki ESA Aircombat. Nie zabrakło smacznej grochóweczki, którą w przerwie otrzymali zawodnicy, a same zawody przebiegły w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Data publikacji: 2023-07-23  15:30