TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

O PUCHAR PREZESA PGE GiEK S.A.

W dniu 20 maja br. w Szkole Podstawowa nr 1 w Bełchatowie Towarzystwo Sportu
i Rekreacji „JUPITER” i Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Bełchatów, zorganizowali Turniej Szachowy z okazji Konstytucji 3 Maja o Puchar Prezesa PGE GiEK S.A. Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą renomą a przez to coraz większą popularnością. Tym razem wystartowało 100 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski.
Turniej rozegrany został w formule szachów szybkich na dystansie 9 rund (10 minut+5 sekund na zawodnika) w dwóch grupach: dzieci do lat 10 oraz grupa OPEN w której po zakończeniu zmagań wyłoniona została klasyfikacja juniorów do lat 14.
Wielki sukces i zwycięstwo w grupie OPEN dla Piotra Stępińskiego z Oleśnika, który w kategorii wyprzedził Mistrza Międzynarodowego Dominika Orzecha z Łodzi i Mistrza Krajowego Lecha Sopura
z Łodzi. Na uwagę zasługuje rezultat jaki osiągnęła Weronika Bukała z Bełchatowa, która w kategorii OPEN zajęła 4 miejsce. W kategorii juniorów do lat 14 wygrał Michał Moczulski ze Zgierza a w grupie do lat 10 pierwsze miejsce zajął Mateusz Wasilewski z Gliwic.

Wyniki: grupa OPEN