ZAWODY MODELI SZYBOWCÓW I ELEKTROSZYBOWCÓW O PUCHAR PREZESA PGE GiEK SA  10.10.2021

Członkowie sekcja paralotniowej TSiR JUPITER  zorganizowali  w  dniu 10 Października 2021r.  zawody modeli szybowców i elektroszybowców. Tym razem jak na tą porę roku pogoda nam dopisała, było słonecznie. Dopisali również zawodnicy jak i kibice, w zawodach brali udział zawodnicy  z Łodzi, Zduńskiej Woli, Poznania, Łasku i Pabianic oraz nasza reprezentacja.  Zawody rozegrano w dwóch kategoriach  szybowców i elektroszybowców. Zawodnicy w obu kategoriach wykonali po dwa loty. W  kategorii elektroszybowców  I miejsce zajął Tomasz Słowikowski MDK  Z-Wola, II Krzysztof Jasiński ŁDK  Łask, III  Zenon Kowalczyk MDK Z-Wola. Reprezentant TSiR Jupiter Jarosław Strzelczyk zajął 5 miejsce. W kategorii szybowców I miejsce  zajął Krzysztof Jasiński , II Tomasz Manikowski, III Tomasz Słowikowski. Reprezentant TSiR Jupiter Tomasz Krystek zajął 6 miejsce. Pierwsza dziesiątka  zawodników w każdej kategorii otrzymała dyplomy, pierwsza piątka nagrody rzeczowe.  Nagrody pocieszenia dostali również zawodnicy uczestniczący w pokazach. Okazjonalne dyplomy i nagrody z ramienia Zarządu TSiR "JUPITER" wręczał Marek Friedenberger. W przerwach pomiędzy lotami odbywały się pokazy indywidualne, również odbyły się dwie walki ESA Aircombat. W  przerwie zawodnicy otrzymali również smaczną grochóweczkę. Zawody przebiegły w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Wielkie podziękowania dla Wojtka Kozłowskiego (prezenter) za prowadzenie zawodów, przeprowadzane wywiady z zawodnikami i widzami. Dla Ryszarda Sokalskiego za przygotowanie startowiska.  Również wielkie podziękowania dla moich kolegów, Andrzeja Pawelca, Jarosława Strzelczyka, Tomka Krystka,  którzy pomagali przy organizacji zawodów.